Xilinx XCV50-TQ144AFP
XCV50-TQ144AFP picture photo
Mfg. Part Number
XCV50-TQ144AFP
Manufacturer
Product Category
XILINX CPLD FPGA IC
Brief Description
IC FPGA 180 I/O 256BGA
Datasheet Download
XCV50-TQ144AFP.pdf
Availability of XCV50-TQ144AFP
QUANTITY
XCV50-TQ144AFP Order Process
Ship out your order
Specifications of XCV50-TQ144AFP
Internal Part NumberEIS-XCV50-TQ144AFP
Delivery TimeIn stock, ship XCV50-TQ144AFPXC2V10000-4BG575C in 1 day.
Full Details-
SeriesXCV50-T
Lifecycle status-
RoHS Status-
HTS Code8542.39.00.00
Number of CLBs-
Package CodeQFP-144
Surface MountSMD/Through Hole
Moisture Sensitivity Level-
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature-
PackagingTray / Tape and Reel / Tube
SPQ MOQ1 Piece
ApplicationMilitary or Industrial for XCV50-TQ144AFP
Alternative Part (Replacement)EIS-XCV50-TQ144AFP
Country of OriginUSA TAIWAN KOREA
Weight0.005KG
Additional ServicesProgramming and tape packing or testing
DistributorEIS LIMITED
Product CategoryVirtex 2.5V FPGAs
Product FamilyFPGA Familis
Product Series Type Virtex 2.5V FPGAs
Related LinksXCV50-T, XCV50-TQ144AFP Datasheet, Xilinx Distributor
XCV50-TQ144AFP Details Description
Related parts for XCV50-TQ144AFP
CONN FFC VERT 5POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 25A SOT227B datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.17K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 14POS PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT PINS datasheet.pdf