Abracon Corporation AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1 picture photo
Mfg. Part Number
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1
Brief Description
OSC OCXO 100.000MHZ SNWV PC PIN
Datasheet Download
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1.pdf
Availability of AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1
QUANTITY
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1
Internal Part NumberEIS-AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAOCJY7TQ Series OCXOs
3D ModelAOCJY7TQ.pdfAOCJY7TQ.stp
Standard Package2
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY7TQ
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency100MHz
Function-
OutputSine Wave
Voltage - Supply12V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.004" L x 0.984" W (25.50mm x 25.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case5-SIP
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1
Related LinksAOCJY7TQ-X-, AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1 Details Description
Related parts for AOCJY7TQ-X-100.000MHZ-1
TERMINAL LOCKWASHER LUG #8 ANGLE datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS .100" SNGL VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
SGE-225-2-0450 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR IR4321 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 2.5A datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
100000UF 10V 40X50 datasheet.pdf