Abracon Corporation AOCJYA-12.800MHZ-F
AOCJYA-12.800MHZ-F picture photo
Mfg. Part Number
AOCJYA-12.800MHZ-F
Brief Description
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AOCJYA-12.800MHZ-F.pdf
Availability of AOCJYA-12.800MHZ-F
QUANTITY
AOCJYA-12.800MHZ-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AOCJYA-12.800MHZ-F
Internal Part NumberEIS-AOCJYA-12.800MHZ-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesOCXO Oven Controlled Crystal Oscillator
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAOCJY.pdfAOCJY.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAOCJY
PackagingTray
TypeOCXO
Frequency12.8MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±30ppb
Operating Temperature-40°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height0.500" (12.70mm)
Package / Case6-SMD (5 pads), No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AOCJYA-12.800MHZ-F
Related LinksAOCJYA-12, AOCJYA-12.800MHZ-F Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AOCJYA-12.800MHZ-F Details Description
Related parts for AOCJYA-12.800MHZ-F
ADAPTER 44-PLCC TO 40-DIP datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .030M 35POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 100V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
RP DPX2 PLUG datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6800UF 8V CHA MNT datasheet.pdf