Apacer Memory America AP-USDC32GE439-DTM
AP-USDC32GE439-DTM picture photo
Mfg. Part Number
AP-USDC32GE439-DTM
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD USDC-M PLUS ET 32GB MLC
Datasheet Download
AP-USDC32GE439-DTM.pdf
Availability of AP-USDC32GE439-DTM
QUANTITY
AP-USDC32GE439-DTM Order Process
Ship out your order
Specifications of AP-USDC32GE439-DTM
Internal Part NumberEIS-AP-USDC32GE439-DTM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesµSDC-M
Memory Size32GB
Memory TypeFLASH - NAND (MLC)
Form Factor-
Speed - Read510MB/s
Speed - Write180MB/s
Voltage - Supply1.2V, 1.8V, 3.3V
TypeSATA III
Current - Max430mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
Size / Dimension16.00mm x 20.00mm x 1.40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP-USDC32GE439-DTM
Related LinksAP-USDC32, AP-USDC32GE439-DTM Datasheet, Apacer Memory America Distributor
AP-USDC32GE439-DTM Details Description
Related parts for AP-USDC32GE439-DTM
IC SUPERVISOR CPU DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
CONN MALE 500POS 10ROW SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP POLYMER 2.2UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OSC XO 148.35135MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 48V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf