Hirose Electric Co Ltd AP105-FX15-2830(62)
AP105-FX15-2830(62) picture photo
Mfg. Part Number
AP105-FX15-2830(62)
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
TOOL APPLICATOR FX15 ACCESSORY
Datasheet Download
AP105-FX15-2830(62).pdf
Availability of AP105-FX15-2830(62)
QUANTITY
AP105-FX15-2830(62) Order Process
Ship out your order
Specifications of AP105-FX15-2830(62)
Internal Part NumberEIS-AP105-FX15-2830(62)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
SeriesFX15
Accessory TypeCrimp Head Components
For Use With/Related ProductsAP105-FX15-2830
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP105-FX15-2830(62)
Related LinksAP105-FX1, AP105-FX15-2830(62) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
AP105-FX15-2830(62) Details Description
Related parts for AP105-FX15-2830(62)
THERMISTOR NTC 22K OHM 10% RAD datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 5 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 650W datasheet.pdf