Hirose Electric Co Ltd AP105-FX15-2830(66)
AP105-FX15-2830(66) picture photo
Mfg. Part Number
AP105-FX15-2830(66)
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
TOOL APPLICATOR FX15 ACCESSORY
Datasheet Download
AP105-FX15-2830(66).pdf
Availability of AP105-FX15-2830(66)
QUANTITY
AP105-FX15-2830(66) Order Process
Ship out your order
Specifications of AP105-FX15-2830(66)
Internal Part NumberEIS-AP105-FX15-2830(66)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
SeriesFX15
Accessory TypeCrimp Head Components
For Use With/Related ProductsAP105-FX15-2830
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP105-FX15-2830(66)
Related LinksAP105-FX1, AP105-FX15-2830(66) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
AP105-FX15-2830(66) Details Description
Related parts for AP105-FX15-2830(66)
FIXED IND 12MH 50MA 100 OHM TH datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V/1.8V 0.3A 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 99MM datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf