Hirose Electric Co Ltd AP105-FX15-2830
AP105-FX15-2830 picture photo
Mfg. Part Number
AP105-FX15-2830
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses
Brief Description
TOOL APPLICATOR FX15
Datasheet Download
AP105-FX15-2830.pdf
Availability of AP105-FX15-2830
QUANTITY
AP105-FX15-2830 Order Process
Ship out your order
Specifications of AP105-FX15-2830
Internal Part NumberEIS-AP105-FX15-2830
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses
SeriesFX15
Tool TypeBench Press, Applicator
For Use With/Related ProductsRectangular Contacts, 28-30 AWG
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP105-FX15-2830
Related LinksAP105-F, AP105-FX15-2830 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
AP105-FX15-2830 Details Description
Related parts for AP105-FX15-2830
RES SMD 75 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
3.96MM KK HDR VT PIN VRA 4CKT datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 24POS datasheet.pdf
SWITCH EXTENDED ACTUATOR 10 SEC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
SAW FILTER 868.95MHZ SM3838-8 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 100W datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 21 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SM6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf