Hirose Electric Co Ltd AP105-GT13-2428/1.6-2.9S
AP105-GT13-2428/1.6-2.9S picture photo
Mfg. Part Number
AP105-GT13-2428/1.6-2.9S
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses
Brief Description
TOOL APPLICATOR GT13
Datasheet Download
AP105-GT13-2428/1.6-2.9S.pdf
Availability of AP105-GT13-2428/1.6-2.9S
QUANTITY
AP105-GT13-2428/1.6-2.9S Order Process
Ship out your order
Specifications of AP105-GT13-2428/1.6-2.9S
Internal Part NumberEIS-AP105-GT13-2428/1.6-2.9S
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses
SeriesGT13
Tool TypeBench Press, Applicator
For Use With/Related ProductsRectangular Contacts, 24-28 AWG
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP105-GT13-2428/1.6-2.9S
Related LinksAP105-GT13-2, AP105-GT13-2428/1.6-2.9S Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
AP105-GT13-2428/1.6-2.9S Details Description
Related parts for AP105-GT13-2428/1.6-2.9S
CONN BACKSHELL DB15 90DEG METAL datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3049G/H1502TR 12 datasheet.pdf
REGULATOR 15.0V 3A 550KHZ HZ HT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10.5KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
REGULATOR 3.3/2.5V 12VIN HORZ datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS SKT datasheet.pdf
CONN PIN IDC 16POS W/O MT EAR datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf