Diodes Incorporated AP7341D-28FS4-7
AP7341D-28FS4-7 picture photo
Mfg. Part Number
AP7341D-28FS4-7
Brief Description
IC REG LDO 2.8V 0.3A 4DFN
Datasheet Download
AP7341D-28FS4-7.pdf
Availability of AP7341D-28FS4-7
QUANTITY
AP7341D-28FS4-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AP7341D-28FS4-7
Internal Part NumberEIS-AP7341D-28FS4-7
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output2.8V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)-
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.25V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AP7341D-28FS4-7
Related LinksAP7341D, AP7341D-28FS4-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AP7341D-28FS4-7 Details Description
Related parts for AP7341D-28FS4-7
CONN RING 8 AWG #5/16 SOLIS datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 250MW SOD882 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR M2751-A 48TQFP datasheet.pdf
SWITCH SAFETY ROLLER LEVER datasheet.pdf
RF EVAL FOR BGU7004 datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf