Abracon Corporation APAES868R8060C16-T
APAES868R8060C16-T picture photo
Mfg. Part Number
APAES868R8060C16-T
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA 868MHZ (EU) RFID PATCH
Datasheet Download
APAES868R8060C16-T.pdf
Availability of APAES868R8060C16-T
QUANTITY
APAES868R8060C16-T Order Process
Ship out your order
Specifications of APAES868R8060C16-T
Internal Part NumberEIS-APAES868R8060C16-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAPAE Antennas
Antenna Products
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range854MHz ~ 882MHz
Antenna TypeCeramic Patch
Number of Bands1
VSWR1.3
Return Loss-10dB
Gain5dBic
Power - Max-
Features-
TerminationPin
Ingress Protection-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.236" (6.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APAES868R8060C16-T
Related LinksAPAES868R, APAES868R8060C16-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
APAES868R8060C16-T Details Description
Related parts for APAES868R8060C16-T
IC D/A CONV 14BIT R-R 8-MSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 48POS 0.156 datasheet.pdf
SET TEST LEAD REPLACEMENT FUSED datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
DGTL ISO 4KV RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 23-27AWG TAB datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SNAP datasheet.pdf
RES 28.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 22 NF 10% 100VDC datasheet.pdf