Sensata Technologies/Airpax APGN6-28076-1
APGN6-28076-1 picture photo
Mfg. Part Number
APGN6-28076-1
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Datasheet Download
APGN6-28076-1.pdf
Availability of APGN6-28076-1
QUANTITY
APGN6-28076-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of APGN6-28076-1
Internal Part NumberEIS-APGN6-28076-1
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeToggle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APGN6-28076-1
Related LinksAPGN6-, APGN6-28076-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
APGN6-28076-1 Details Description
Related parts for APGN6-28076-1
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16HVQFN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 17KHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
RES 448 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
VINYL INSL BUTTED SEAM RING TONG datasheet.pdf
IC PWM REG MULTIPH AMD 48-QFN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf