ITT Cannon, LLC APKSB25H10002
APKSB25H10002 picture photo
Mfg. Part Number
APKSB25H10002
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Contacts
Brief Description
CONT SKT CRIMP 0.5-1.5MM AU PWR
Datasheet Download
APKSB25H10002.pdf
Availability of APKSB25H10002
QUANTITY
APKSB25H10002 Order Process
Ship out your order
Specifications of APKSB25H10002
Internal Part NumberEIS-APKSB25H10002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAPD Connector Series
Featured ProductAPD Series Connectors
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Contacts
SeriesAPD 4-Way
PackagingCut Tape (CT)
Pin or SocketSocket
TypePower
Size-
Wire Gauge0.5 ~ 1.5mm²
Contact TerminationCrimp
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APKSB25H10002
Related LinksAPKSB2, APKSB25H10002 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
APKSB25H10002 Details Description
Related parts for APKSB25H10002
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8STAGE 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 240K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
MICRO 21 M 12" YEL JACKS datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
TV 13C 13#22D PIN RECP datasheet.pdf
TV 6C 6#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
330UF 63V 18X18X16 MM 125C 5000H datasheet.pdf