Sensata Technologies/Airpax APL11-8348-10
APL11-8348-10 picture photo
Mfg. Part Number
APL11-8348-10
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
APL11-8348-10.pdf
Availability of APL11-8348-10
QUANTITY
APL11-8348-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of APL11-8348-10
Internal Part NumberEIS-APL11-8348-10
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APL11-8348-10
Related LinksAPL11-, APL11-8348-10 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
APL11-8348-10 Details Description
Related parts for APL11-8348-10
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 170PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN CRIMP datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 4PVH 6COL datasheet.pdf
RES 68K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf