Apacer Memory America APM2T60H200256GAN-3TM
APM2T60H200256GAN-3TM picture photo
Mfg. Part Number
APM2T60H200256GAN-3TM
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
SSD M.2 2260 H200-M 256GB MLC
Datasheet Download
APM2T60H200256GAN-3TM.pdf
Availability of APM2T60H200256GAN-3TM
QUANTITY
APM2T60H200256GAN-3TM Order Process
Ship out your order
Specifications of APM2T60H200256GAN-3TM
Internal Part NumberEIS-APM2T60H200256GAN-3TM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesH200-M
Memory Size256GB
Memory TypeFLASH - NAND (MLC)
Form FactorM.2 Module
Speed - Read520MB/s
Speed - Write370MB/s
Voltage - Supply3.3V
TypeSATA III
Current - Max-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight0.001 KG
Size / Dimension60.00mm x 22.00mm x 3.88mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APM2T60H200256GAN-3TM
Related LinksAPM2T60H20, APM2T60H200256GAN-3TM Datasheet, Apacer Memory America Distributor
APM2T60H200256GAN-3TM Details Description
Related parts for APM2T60H200256GAN-3TM
IC NON-RETRIGGER MULTIVIB 16SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf