| Internal Part Number | EIS-APM2T80P201064GAN-2TM | |
| Family | Solid State Drives (SSDs) | |
| Series | P201-M | |
| Memory Size | 64GB | |
| Memory Type | FLASH - NAND (MLC) | |
| Form Factor | M.2 Module | |
| Speed - Read | 515MB/s | |
| Speed - Write | 180MB/s | |
| Voltage - Supply | 3.3V | |
| Type | SATA III | |
| Current - Max | - | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Size / Dimension | 80.00mm x 22.00mm x 3.80mm | |