Microsemi Power Products APT30DF100HJ
APT30DF100HJ picture photo
Mfg. Part Number
APT30DF100HJ
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
DIODE MODULE 1KV SOT227
Datasheet Download
APT30DF100HJ.pdf
Availability of APT30DF100HJ
QUANTITY
APT30DF100HJ Order Process
Ship out your order
Specifications of APT30DF100HJ
Internal Part NumberEIS-APT30DF100HJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)1000V
Current - DC Forward (If) (Max)45A
Mounting TypeChassis, Stud Mount
Package / CaseSOT-227-4, miniBLOC
Supplier Device PackageSOT-227
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APT30DF100HJ
Related LinksAPT30D, APT30DF100HJ Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
APT30DF100HJ Details Description
Related parts for APT30DF100HJ
RES SMD 820K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT MODULE TRENCH PHASE LEG SP6 datasheet.pdf
PROCRIMP TOOL W/DIE MPQ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf