Microsemi Power Products APT75DL60HJ
APT75DL60HJ picture photo
Mfg. Part Number
APT75DL60HJ
Manufacturer
Product Category
Bridge Rectifiers
Brief Description
MOD DIODE 600V SOT-227
Datasheet Download
APT75DL60HJ.pdf
Availability of APT75DL60HJ
QUANTITY
APT75DL60HJ Order Process
Ship out your order
Specifications of APT75DL60HJ
Internal Part NumberEIS-APT75DL60HJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyBridge Rectifiers
Series-
PackagingBulk
Diode TypeSingle Phase
Voltage - Peak Reverse (Max)600V
Current - DC Forward (If) (Max)75A
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseSOT-227-4, miniBLOC
Supplier Device PackageSOT-227
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)APT75DL60HJ
Related LinksAPT75, APT75DL60HJ Datasheet, Microsemi Power Products Distributor
APT75DL60HJ Details Description
Related parts for APT75DL60HJ
CAP CER 6800PF 200V X7R 1812 datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
RES 392K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC PLAD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC MPU I.MX6SOLOX 800MHZ 400BGA datasheet.pdf
SAC-4P-MR/2 0-647 SCO BK datasheet.pdf
CAP FILM 110PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf