AVX Corporation AQ11EA1R3BA1WE
AQ11EA1R3BA1WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EA1R3BA1WE
Brief Description
CAP CER 1.3PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EA1R3BA1WE.pdf
Availability of AQ11EA1R3BA1WE
QUANTITY
AQ11EA1R3BA1WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EA1R3BA1WE
Internal Part NumberEIS-AQ11EA1R3BA1WE
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance1.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EA1R3BA1WE
Related LinksAQ11EA1, AQ11EA1R3BA1WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EA1R3BA1WE Details Description
Related parts for AQ11EA1R3BA1WE
IC AUTO TIME SET 18-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 9POS TIN datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 1.1A 118 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
10BASED-T ETHERNET CONTROLLER datasheet.pdf
IC PROSLIC LINE FEED 125V 40QFN datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf