AVX Corporation AQ11EA220FA1WE
AQ11EA220FA1WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EA220FA1WE
Brief Description
CAP CER 22PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EA220FA1WE.pdf
Availability of AQ11EA220FA1WE
QUANTITY
AQ11EA220FA1WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EA220FA1WE
Internal Part NumberEIS-AQ11EA220FA1WE
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EA220FA1WE
Related LinksAQ11EA2, AQ11EA220FA1WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EA220FA1WE Details Description
Related parts for AQ11EA220FA1WE
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 15W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN MINI datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-5 datasheet.pdf
CONN FPC VERT 5POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
QUINTPLEXER FILTER MODULE 5X8MM datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE ETHERNET datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 37.125MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DSUB METAL-HOOD 37P KNS-UNC datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS PNL MNT PIN datasheet.pdf