AVX Corporation AQ11EA4R7BA1ME
AQ11EA4R7BA1ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EA4R7BA1ME
Brief Description
CAP CER 4.7PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EA4R7BA1ME.pdf
Availability of AQ11EA4R7BA1ME
QUANTITY
AQ11EA4R7BA1ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EA4R7BA1ME
Internal Part NumberEIS-AQ11EA4R7BA1ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EA4R7BA1ME
Related LinksAQ11EA4, AQ11EA4R7BA1ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EA4R7BA1ME Details Description
Related parts for AQ11EA4R7BA1ME
FUSE GLASS 375MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
IC MUX CML RPE 2:1 PREC 24-MLF datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR AIRFLOW AMP 1000 SCCM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS STRGHT PIN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 24.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf