AVX Corporation AQ11EM0R9BA7ME
AQ11EM0R9BA7ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ11EM0R9BA7ME
Brief Description
CAP CER 0.90PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ11EM0R9BA7ME.pdf
Availability of AQ11EM0R9BA7ME
QUANTITY
AQ11EM0R9BA7ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ11EM0R9BA7ME
Internal Part NumberEIS-AQ11EM0R9BA7ME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.90pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ11EM0R9BA7ME
Related LinksAQ11EM0, AQ11EM0R9BA7ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ11EM0R9BA7ME Details Description
Related parts for AQ11EM0R9BA7ME
TRIMMER 500K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HOUSING SH 3POS 1MM WHITE datasheet.pdf
OSC XO 33.8688MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 220 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
GE RETRO RS232 DEVICENET CIM RTD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 250V X7T 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf