Laird Technologies IAS EXH150SM
EXH150SM picture photo
Mfg. Part Number
EXH150SM
Brief Description
ANT TWO-WAY VHF 150-160MHZ SM
Datasheet Download
EXH150SM.pdf
Availability of EXH150SM
QUANTITY
EXH150SM Order Process
Ship out your order
Specifications of EXH150SM
Internal Part NumberEIS-EXH150SM
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)150MHz
Frequency Range145MHz ~ 155MHz
Features-
TerminationConnector, SM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXH150SM
Related LinksEXH1, EXH150SM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXH150SM Details Description
Related parts for EXH150SM
IC OPAMP CFA 60MHZ 8SO datasheet.pdf
TWEEZER FLAT WAFER 39A 4.84" datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT HV 8SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR 4MM datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN FFC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 3.3K OHM 14SOIC datasheet.pdf