AVX Corporation AQ125A111FAJME\500
AQ125A111FAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ125A111FAJME\500
Brief Description
CAP CER 110PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ125A111FAJME\500.pdf
Availability of AQ125A111FAJME\500
QUANTITY
AQ125A111FAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ125A111FAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ125A111FAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ125A111FAJME\500
Related LinksAQ125A111, AQ125A111FAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ125A111FAJME\500 Details Description
Related parts for AQ125A111FAJME\500
HOOK-UP SOLID 24AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
LAMP INCAND T1.25 WIRE TERM 1.3V datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 680NH SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
BRB-2156 STOCK BAG OF 50/ datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.19A 180 MOHM datasheet.pdf
20AWG 20C 300V FOIL/BRAID MPPE datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf