AVX Corporation AQ125A121JAJME\500
AQ125A121JAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ125A121JAJME\500
Brief Description
CAP CER 120PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ125A121JAJME\500.pdf
Availability of AQ125A121JAJME\500
QUANTITY
AQ125A121JAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ125A121JAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ125A121JAJME\500
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ125A121JAJME\500
Related LinksAQ125A121, AQ125A121JAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ125A121JAJME\500 Details Description
Related parts for AQ125A121JAJME\500
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
SLEEVE DISSIPATIVE ONE-TOUCH 6OZ datasheet.pdf
CONN RCPT IN-LINE 6POS W/SCKT datasheet.pdf
SOCKET 2PAD 4.9X1.8 CRYSTAL datasheet.pdf
IC FRACTION N FREQ SYNT 24LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TIMING SINGLE DPLL 256CSBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf