AVX Corporation AQ125A391FAJWE
AQ125A391FAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ125A391FAJWE
Brief Description
CAP CER 390PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ125A391FAJWE.pdf
Availability of AQ125A391FAJWE
QUANTITY
AQ125A391FAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ125A391FAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ125A391FAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance390pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ125A391FAJWE
Related LinksAQ125A3, AQ125A391FAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ125A391FAJWE Details Description
Related parts for AQ125A391FAJWE
TIE HOLD FLAT MASONRY WIT 50-175 datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
BERGSTRIP .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC ADC 24BIT I2C 10-DFN datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 6POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK PWM 14SOIC datasheet.pdf
ATTENUATOR 9 DB DC 18GHZ datasheet.pdf