SiTIME SIT9002AI-03N25DX
SIT9002AI-03N25DX picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AI-03N25DX
Datasheet Download
SIT9002AI-03N25DX.pdf
Availability of SIT9002AI-03N25DX
QUANTITY
SIT9002AI-03N25DX Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AI-03N25DX
Internal Part NumberEIS-SIT9002AI-03N25DX
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-4.00%, Down Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.031" (0.80mm)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AI-03N25DX
Related LinksSIT9002A, SIT9002AI-03N25DX Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AI-03N25DX Details Description
Related parts for SIT9002AI-03N25DX
LED .94" 13L BA15 SGL 590NM SYW datasheet.pdf
SENS 100PSI 5/8" 7/16-20 UNF 5V datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 44 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
TRANS RF 1.8GHZ NI-880X-2L4S datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE SKT datasheet.pdf