AVX Corporation AQ125A681GAJME
AQ125A681GAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ125A681GAJME
Brief Description
CAP CER 680PF 50V 0606
Datasheet Download
AQ125A681GAJME.pdf
Availability of AQ125A681GAJME
QUANTITY
AQ125A681GAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ125A681GAJME
Internal Part NumberEIS-AQ125A681GAJME
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ125A681GAJME
Related LinksAQ125A6, AQ125A681GAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ125A681GAJME Details Description
Related parts for AQ125A681GAJME
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC NVSRAM 64KBIT 55NS 28CDIP datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf