AVX Corporation AQ12EA0R2BAJME
AQ12EA0R2BAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA0R2BAJME
Brief Description
CAP CER 0.2PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA0R2BAJME.pdf
Availability of AQ12EA0R2BAJME
QUANTITY
AQ12EA0R2BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA0R2BAJME
Internal Part NumberEIS-AQ12EA0R2BAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.20pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA0R2BAJME
Related LinksAQ12EA0, AQ12EA0R2BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA0R2BAJME Details Description
Related parts for AQ12EA0R2BAJME
CONN HEADER .100 SINGL STR 12POS datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 92 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 868MHZ 1/4W SM CONN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 8POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
MICRO 51 P 36" RBW JACKS datasheet.pdf