AVX Corporation AQ12EA0R6BAJRE
AQ12EA0R6BAJRE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA0R6BAJRE
Brief Description
CAP CER 0.60PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA0R6BAJRE.pdf
Availability of AQ12EA0R6BAJRE
QUANTITY
AQ12EA0R6BAJRE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA0R6BAJRE
Internal Part NumberEIS-AQ12EA0R6BAJRE
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA0R6BAJRE
Related LinksAQ12EA0, AQ12EA0R6BAJRE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA0R6BAJRE Details Description
Related parts for AQ12EA0R6BAJRE
IC ADC 12BIT SRL 200KSPS 24-SSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL SI2401 + SI3008 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOLOGIC CMOS SIDE LOOK datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf