AVX Corporation AQ12EA150FAJBE
AQ12EA150FAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA150FAJBE
Brief Description
CAP CER 15PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA150FAJBE.pdf
Availability of AQ12EA150FAJBE
QUANTITY
AQ12EA150FAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA150FAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ12EA150FAJBE
Standard Package10,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA150FAJBE
Related LinksAQ12EA1, AQ12EA150FAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA150FAJBE Details Description
Related parts for AQ12EA150FAJBE
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.05A 690 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 4W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC datasheet.pdf
CONN HEADER 0.5MM 40POS SMD datasheet.pdf