Susumu RG3216P-1800-C-T5
RG3216P-1800-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-1800-C-T5
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-1800-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-1800-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-1800-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-1800-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-1800-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-1800-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-1800-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-1800-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-1800-C-T5
RES SMD 9.09K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR 2.32V 10MSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 20A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC SW M0-5 SGL 27A DGTL PWRSSO12 datasheet.pdf
POWER STRIP 10" 15A 4OUT 15'CORD datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2A SMBFLAT datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 3POS R/A SOLDER datasheet.pdf