AVX Corporation AQ12EA180GAJME\500
AQ12EA180GAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA180GAJME\500
Brief Description
CAP CER 18PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA180GAJME\500.pdf
Availability of AQ12EA180GAJME\500
QUANTITY
AQ12EA180GAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA180GAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ12EA180GAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA180GAJME\500
Related LinksAQ12EA180, AQ12EA180GAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA180GAJME\500 Details Description
Related parts for AQ12EA180GAJME\500
ENDPLATE 1.5MM WDU 2.5-10 PA RD datasheet.pdf
IC DAB ONE-CHIP FRONT END 44SSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DL R/A GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 8A DO215AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE SKT datasheet.pdf