AVX Corporation AQ12EA1R0BAJME\500
AQ12EA1R0BAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA1R0BAJME\500
Brief Description
CAP CER 1PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA1R0BAJME\500.pdf
Availability of AQ12EA1R0BAJME\500
QUANTITY
AQ12EA1R0BAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA1R0BAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ12EA1R0BAJME\500
Standard Package500
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA1R0BAJME\500
Related LinksAQ12EA1R0, AQ12EA1R0BAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA1R0BAJME\500 Details Description
Related parts for AQ12EA1R0BAJME\500
FIXED IND 39UH 4MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V 8DIP datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 10POS 2.54MM datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.9V SNT-4A datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 8A 48V datasheet.pdf
PLASTIC MAGAZINE FOR CMS-P1 datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONNECTOR 30POS STRT TERM DIN datasheet.pdf