AVX Corporation AQ12EA300JAJWE
AQ12EA300JAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA300JAJWE
Brief Description
CAP CER 30PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA300JAJWE.pdf
Availability of AQ12EA300JAJWE
QUANTITY
AQ12EA300JAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA300JAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ12EA300JAJWE
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA300JAJWE
Related LinksAQ12EA3, AQ12EA300JAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA300JAJWE Details Description
Related parts for AQ12EA300JAJWE
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED I 50/CD datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE GRAY datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1CH 500KSPS 16-MSOP datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 1M OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST DIM RED TRANSP datasheet.pdf
MICRO 100 F 18" YEL JACKSLP datasheet.pdf
CONN RECEPT 36POS datasheet.pdf
INVERTED M/JK,2PORT,8POS,SHLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 65A 277/480VAC datasheet.pdf