AVX Corporation AQ12EA3R6CAJME\500
AQ12EA3R6CAJME\500 picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA3R6CAJME\500
Brief Description
CAP CER 3.6PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA3R6CAJME\500.pdf
Availability of AQ12EA3R6CAJME\500
QUANTITY
AQ12EA3R6CAJME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA3R6CAJME\500
Internal Part NumberEIS-AQ12EA3R6CAJME\500
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA3R6CAJME\500
Related LinksAQ12EA3R6, AQ12EA3R6CAJME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA3R6CAJME\500 Details Description
Related parts for AQ12EA3R6CAJME\500
FIXED IND 220UH 700MA 564 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 14DSO datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V TO263AB datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS INLINE W/PINS datasheet.pdf