AVX Corporation AQ12EA9R1JAJME
AQ12EA9R1JAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EA9R1JAJME
Brief Description
CAP CER 9.1PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EA9R1JAJME.pdf
Availability of AQ12EA9R1JAJME
QUANTITY
AQ12EA9R1JAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EA9R1JAJME
Internal Part NumberEIS-AQ12EA9R1JAJME
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EA9R1JAJME
Related LinksAQ12EA9, AQ12EA9R1JAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EA9R1JAJME Details Description
Related parts for AQ12EA9R1JAJME
RES SMD 220 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG GRN/YEL 100' datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMCJ datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3.5A DPAK datasheet.pdf