AVX Corporation AQ12EM0R8BAJBE
AQ12EM0R8BAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM0R8BAJBE
Brief Description
CAP CER 0.80PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM0R8BAJBE.pdf
Availability of AQ12EM0R8BAJBE
QUANTITY
AQ12EM0R8BAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM0R8BAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM0R8BAJBE
Standard Package10,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM0R8BAJBE
Related LinksAQ12EM0, AQ12EM0R8BAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM0R8BAJBE Details Description
Related parts for AQ12EM0R8BAJBE
PCB COPPER CLAD 6 X 9" 2 SIDE datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR21 12MM datasheet.pdf
ESD JACKET W/SNAPS WHITE 6XL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE 12POS datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP 37POS FOR FEMALE W/LANYARD datasheet.pdf