AVX Corporation AQ12EM180JAJME\250V
AQ12EM180JAJME\250V picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM180JAJME\250V
Brief Description
CAP CER 18PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM180JAJME\250V.pdf
Availability of AQ12EM180JAJME\250V
QUANTITY
EIS Components is the stocking Distributor of AQ12EM180JAJME\250V, we specialize in AVX Corporation all series electronic components. AQ12EM180JAJME\250V can be shipped within 24 hours after order. If you have any demands for AQ12EM180JAJME\250V, Please kindly submit an RFQ here or send us an email. We will reply you as soon as possible.
AQ12EM180JAJME\250V Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM180JAJME\250V
Internal Part NumberEIS-AQ12EM180JAJME\250V
Standard Package250
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM180JAJME\250V
Related LinksAQ12EM180, AQ12EM180JAJME\250V Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM180JAJME\250V Details Description
Related parts for AQ12EM180JAJME\250V
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CORD PATCH PIN TIP PLUG 12" BLK datasheet.pdf
IC LP SERIAL 12-BIT A/D 16-DIP datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 2A HS INV 8SOIC datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFK06A/AE06/AFH06T datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5500K 72CRI 4LCC datasheet.pdf
CONTACT SCKT 20-24AWG SZ 20 PWR datasheet.pdf
OSC XO 33.333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 1.3W DO41 datasheet.pdf