Panasonic Electronic Components ERZ-E10F391
ERZ-E10F391 picture photo
Mfg. Part Number
ERZ-E10F391
Brief Description
VARISTOR 351V 4.5KA DISC 10MM
Datasheet Download
ERZ-E10F391.pdf
Availability of ERZ-E10F391
QUANTITY
ERZ-E10F391 Order Process
Ship out your order
Specifications of ERZ-E10F391
Internal Part NumberEIS-ERZ-E10F391
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package5,000
SeriesZNR®
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)351V
Varistor Voltage (Typ)390V
Varistor Voltage (Max)429V
Current - Surge4.5kA
Number of Circuits1
Maximum AC Volts250VAC
Maximum DC Volts320VDC
Energy91J
Package / CaseDisc 11.5mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERZ-E10F391
Related LinksERZ-E, ERZ-E10F391 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERZ-E10F391 Details Description
Related parts for ERZ-E10F391
RELAY REED SPDT 250MA 12V datasheet.pdf
IC TXRX SGL RS232 3-5.5V 16SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE ASSY I/O DB25 - PCB 25FT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 80A TO-264AA datasheet.pdf
RES 1.30K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf