AVX Corporation AQ12EM1R8CAJWE
AQ12EM1R8CAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM1R8CAJWE
Brief Description
CAP CER 1.8PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM1R8CAJWE.pdf
Availability of AQ12EM1R8CAJWE
QUANTITY
AQ12EM1R8CAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM1R8CAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM1R8CAJWE
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance1.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM1R8CAJWE
Related LinksAQ12EM1, AQ12EM1R8CAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM1R8CAJWE Details Description
Related parts for AQ12EM1R8CAJWE
IC DAC SERIAL +5V 14BIT 14-SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TROLLEY HI-SPD SIDE CNTR 2M datasheet.pdf
LED REFLECT INTERNAL 12V 5MM GN datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
PCB TERM 5.00MM 2 POLE 14-24 AWG datasheet.pdf