AVX Corporation AQ12EM2R4CAJWE
AQ12EM2R4CAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM2R4CAJWE
Brief Description
CAP CER 2.4PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM2R4CAJWE.pdf
Availability of AQ12EM2R4CAJWE
QUANTITY
AQ12EM2R4CAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM2R4CAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM2R4CAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM2R4CAJWE
Related LinksAQ12EM2, AQ12EM2R4CAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM2R4CAJWE Details Description
Related parts for AQ12EM2R4CAJWE
IC REG BUCK 5V 1A 16-DIP datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 BRASS 1/2" datasheet.pdf
DSUB CABL-AMN25K/ AE25G / AMN25K datasheet.pdf
ADM64S/AE64M/ADM64S datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 400MW ALF2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 160MA 5.1 OHM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf