AVX Corporation AQ12EM3R6CAJWE
AQ12EM3R6CAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM3R6CAJWE
Brief Description
CAP CER 3.6PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM3R6CAJWE.pdf
Availability of AQ12EM3R6CAJWE
QUANTITY
AQ12EM3R6CAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM3R6CAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM3R6CAJWE
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM3R6CAJWE
Related LinksAQ12EM3, AQ12EM3R6CAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM3R6CAJWE Details Description
Related parts for AQ12EM3R6CAJWE
FIXED IND 15NH 320MA 460 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
ETHERNET AUI XFMR. datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% 2413 datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 50V CH 0603 datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 22POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
IC SLIC 2CH UNIV 100V 48QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf