AVX Corporation AQ12EM470JAJBE
AQ12EM470JAJBE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM470JAJBE
Brief Description
CAP CER 47PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM470JAJBE.pdf
Availability of AQ12EM470JAJBE
QUANTITY
AQ12EM470JAJBE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM470JAJBE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM470JAJBE
Standard Package10,000
SeriesAQ
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM470JAJBE
Related LinksAQ12EM4, AQ12EM470JAJBE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM470JAJBE Details Description
Related parts for AQ12EM470JAJBE
RES SMD 53.6OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
PROBE HI VOLT DIFFERENTL 20MHZ datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 1.24A Lighting eSIP-7F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf