AVX Corporation AQ12EM470KAJME
AQ12EM470KAJME picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM470KAJME
Brief Description
CAP CER 47PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM470KAJME.pdf
Availability of AQ12EM470KAJME
QUANTITY
AQ12EM470KAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM470KAJME
Internal Part NumberEIS-AQ12EM470KAJME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM470KAJME
Related LinksAQ12EM4, AQ12EM470KAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM470KAJME Details Description
Related parts for AQ12EM470KAJME
SPACER MOUNTS LED T-1 3/4 .600" datasheet.pdf
FINISH FLOOR STATFREE 55GAL datasheet.pdf
IC 8-INPUT MUX 3-ST 16SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FEED THROUGH MOD TERM BLOCK datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
WIRE LOCATOR datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf