AVX Corporation AQ12EM9R1BAJWE
AQ12EM9R1BAJWE picture photo
Mfg. Part Number
AQ12EM9R1BAJWE
Brief Description
CAP CER 9.1PF 150V 0606
Datasheet Download
AQ12EM9R1BAJWE.pdf
Availability of AQ12EM9R1BAJWE
QUANTITY
AQ12EM9R1BAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ12EM9R1BAJWE
Internal Part NumberEIS-AQ12EM9R1BAJWE
Standard Package100
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case0606 (1616 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ12EM9R1BAJWE
Related LinksAQ12EM9, AQ12EM9R1BAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ12EM9R1BAJWE Details Description
Related parts for AQ12EM9R1BAJWE
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL MU 2X2 1550NM datasheet.pdf
DUCT CABLE SLOT PVC 2M datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf