AVX Corporation AQ132A471JA1WE
AQ132A471JA1WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ132A471JA1WE
Brief Description
CAP CER 470PF 200V 1111
Datasheet Download
AQ132A471JA1WE.pdf
Availability of AQ132A471JA1WE
QUANTITY
AQ132A471JA1WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ132A471JA1WE
Internal Part NumberEIS-AQ132A471JA1WE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ132A471JA1WE
Related LinksAQ132A4, AQ132A471JA1WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ132A471JA1WE Details Description
Related parts for AQ132A471JA1WE
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6350K 2SMD datasheet.pdf
CONN FFC TOP 19POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 60POS datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT GRN 11A datasheet.pdf
MICRO 9C S 10" YEL JACKP NI datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS datasheet.pdf