AVX Corporation AQ137M0R5BA7ME
AQ137M0R5BA7ME picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M0R5BA7ME
Brief Description
CAP CER 0.50PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M0R5BA7ME.pdf
Availability of AQ137M0R5BA7ME
QUANTITY
AQ137M0R5BA7ME Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M0R5BA7ME
Internal Part NumberEIS-AQ137M0R5BA7ME
Standard Package2,000
SeriesAQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M0R5BA7ME
Related LinksAQ137M0, AQ137M0R5BA7ME Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M0R5BA7ME Details Description
Related parts for AQ137M0R5BA7ME
DOOR STEEL ECONOMIZER 70" PNL SP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC COUNTER 4BIT BIN SYNC 16-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6POS 7.5MM datasheet.pdf
SURFACE MOUNT BACKLIGHT datasheet.pdf
OSC XO 33.33333MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 2POS SKT datasheet.pdf
ETHERNET TO SERIAL SERVER 4PORT datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf