AVX Corporation AQ137M150JA7WE
AQ137M150JA7WE picture photo
Mfg. Part Number
AQ137M150JA7WE
Brief Description
CAP CER 15PF 500V 1111
Datasheet Download
AQ137M150JA7WE.pdf
Availability of AQ137M150JA7WE
QUANTITY
AQ137M150JA7WE Order Process
Ship out your order
Specifications of AQ137M150JA7WE
Internal Part NumberEIS-AQ137M150JA7WE
Standard Package80
SeriesAQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AQ137M150JA7WE
Related LinksAQ137M1, AQ137M150JA7WE Datasheet, AVX Corporation Distributor
AQ137M150JA7WE Details Description
Related parts for AQ137M150JA7WE
IC PMU CHARGER/BKLT DVR 36QFN datasheet.pdf
RES 11.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 695MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 1.27MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1.3W DO41 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V D2PAK datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15 D SLVR datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 SKT PLUG datasheet.pdf
15UF 450V 12,5X20 datasheet.pdf