AVX Corporation 12105E334MAT2A
12105E334MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12105E334MAT2A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1210
Datasheet Download
12105E334MAT2A.pdf
Availability of 12105E334MAT2A
QUANTITY
12105E334MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12105E334MAT2A
Internal Part NumberEIS-12105E334MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12105E334MAT2A
Related Links12105E3, 12105E334MAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12105E334MAT2A Details Description
Related parts for 12105E334MAT2A
CONN EDGECARD 44POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 30MA SOT89-3 datasheet.pdf
IC QUAD NAND R/S LATCH 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1W 5V 150MA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN SIM CARD PUSH-PUSH R/A SMD datasheet.pdf
COLLET FFA.2C. - 7.5MM DIA datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE P.C.B.CONN2P.GL datasheet.pdf
RES 200K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf