Vishay/Dale CMF50100R00JNEA
CMF50100R00JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF50100R00JNEA
Brief Description
RES 100 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF50100R00JNEA.pdf
Availability of CMF50100R00JNEA
QUANTITY
CMF50100R00JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50100R00JNEA
Internal Part NumberEIS-CMF50100R00JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50100R00JNEA
Related LinksCMF5010, CMF50100R00JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50100R00JNEA Details Description
Related parts for CMF50100R00JNEA
RELAY SSR SPST 30A@280VAC DIN MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC CAPSENSE CSA 16QFN datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 150A SO8FL datasheet.pdf
TV 30C MIX(QUAD) PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf